צעד קטן לחיים גדולים

למעלה מ 15 מיליון תינוקות בעולם נולדים לפני שבוע 37 להריון ובמשקל לידה נמוך מ 2,000 גרם. בישראל ב 8.4% מכלל הלידות נולדים תינוקות במשקל נמוך ובשבוע מוקדם.

יוזמה של אימא לתאומים פגים, עושה שינוי בדרך החיים, 

להפוך להורים בלידה מוקדמת, זאת לא בחירה. אבל כשהנסיך או הנסיכה שלנו מגיעים, גם אם בשלבים מוקדמים בטרם התכנון, אנו רוצים לעטוף אותם באהבה, באור וביופי. יש מספר דברים בעולם שאין להם מחיר, אחד מהם זה חיבוק של אימא ואבא. חום הגוף של ההורים, הרוך והאהבה הבלתי נגמרת, פשוט זורמים אל הפג/ה הכי יפה בעולם. אנחנו עדיין לא יודעים כיצד להתמודד עם ההרגשה שלחיינו הגיע אוצר קטן מוקדם מהצפוי , אך אנחנו כן יודעים שכל רצוננו באותו הרגע הוא רק להושיט יד ולקחת את התינוק שלנו וללכת הביתה, פשוט ללכת הביתה. לא תמיד זה מתאפשר והחרדה ממלאת את חיינו. המחשבות, החששות, השאלות ובעיקר הרצון  לדעת - יש לנו תינוק פג- כיצד ואיך מתנהלים כעת? בשלב מסוים נוציא אותו הביתה ונצטרך להתמודד עם הכול. עם עזרה, בלי עזרה, זה התינוק שלנו! האחריות היא עלינו! 

חלק בלתי נפרד וחשוב הוא הרצון  להוציא את הרך הנולד הביתה בבגד שיתאים לו בדיוק! שישמור על חום גופו, שיהיה לו נוח וגם ייראה יפה ולא פחות חשוב, שישקף לרך הנולד כמה אימא ואבא אוהבים.

תינוק שנולד תחת משקל 2000 גרם ולפני שבוע 37, מועבר לפגייה. הפגיות מחולקות ל-2 שלבים עיקריים לפי משקל היילוד ומצבו הרפואי: 

  1. חדר טיפול נמרץ עם אינקובטורים פתוחים - לטיפול מיידי מהיר של הצוות.
  2. חדר בייניים – אליו מגיעים פגים שמצבם הרפואי השתפר, טרם שחרורם הביתה.

חברת babypag הוקמה מתוך סיפורה האישי של מיכל כברה, אימא לתאומים שנולדו פגים, שהבינה כי חלק בלתי נפרד מחייו של פג הוא הבגדים שמלבישים אותו. לאחר מחשבה ותכנון רב, הובילה מיכל לעיצוב ויצירת בגדים מיוחדים ממשקל 800 גרם עד 3300 גרם. הבגדים לקטנטנים מתאימים לשני השלבים בפגייה בבית החולים וכמובן, לשימוש נוחות ההורים בבית. 

מיכל כברה: "אני מכירה את ההרגשה שעוטפת ולא מרפה, של פחד מהלא נודע. הרעיון להלביש פגים ופגות בבגדים יפים ואיכותיים ובעיקר נוחים התפורים למידותיהם, נולד יחד עם זוג הבנים התאומים שלי. הם נולדו לפני יותר מ-20 שנה כשהייתי בסוף החודש השישי להריון, בשבוע 28. האחד נולד במשקל 900 גרם והשני במשקל 1,100 גרם. לא היה אף בגד שהתאים להם. כל הזמן הייתה בי המחשבה איך אוכל לדאוג להם? איך הורים יכולים לדאוג לילדם הרך ולדעת שהבגד העוטף אותו הוא אכן הבגד הראוי והנכון ובעיקר הנוח והבטוח לו? איך להקל עלינו ההורים, לא להסתבך עם ההלבשה של הפג הקטן? לאחר מחשבה רבה הבנתי שעליי ליצור מוצר שיאפשר לכל פג ופגה שייוולדו בישראל ליהנות מבגדים, ממש כמו כל תינוק שנולד במשקל 3,500 גרם ומעלה. להקל על ההורים ברגעי הלחץ והקושי להלביש את תינקם הקטן שבוכה ולא פחות חשוב, לאפשר לאימא ולאבא להרשות לעצמם לרכוש לילדם בגד נכון ואיכותי ולהמשיך לחיות ולהתמודד עם כל ההוצאות הנלוות."

"החלום הפך למציאות": המטרה העיקרית של חברת babypag היא הנגשת ביגוד מותאם, יפה ונוח, המיוצר בתשומת לב לכל הצרכים של הפגים והילודים הקטנטנים שבמשקל 800 גרם עד 3300 גרם.  לאחר תהליך ארוך, בשיתוף מנהלי פגיה, אחיות אחראיות ומהנדסי טקסטיל בארץ ובחו"ל, נמצאו היצרנים בחו"ל שעמדו בתנאים הקפדניים שהציבה babypag לייצור בגדי הפגים, תוך דגש על בדים נעימים במיוחד למגע עבור הפג ובגדים עם תפירה חזקה, עמידים בכביסה בטמפ' גבוהה ומותאמים לחיווט ולטיפולים הרפואיים המתבצעים בפגיות. מה כבר יכול להיות מיוחד בבגדים לפגים? פשוט: תווית הכביסה מחוץ לבגד למניעת פצעי לחץ, הגומי מהונדס למנוע פסים אדומים על העור העדין של הפג, היקף הירך צר וארוך כדוגמת גוף הפגים, פתח רגליים של 7 ס"מ בלבד שנותן תחושה נעימה שהבגד צמוד לרגל, ועוד. כל בגד שנמכר להורים מגיע בשקית ייעודית ולכן ניתן להלביש את הפגים מיידית ללא כביסה. לכל הבגדים של הפגים בבייבי פג ניתנים שמות של ילדים, כך ניתן לדעת בדיוק את סדר הקולקציות השונות בלי להתבלבל.

מחיר- חיסכון להורים: דבר לא פחות חשוב babypag-  שמה לדגש כי המחיר חייב להיות נגיש! לאפשר להורים לרכוש בגד לילדם הפג. לא צריך להוציא סכומים גבוהים על מוצרי תינוקות, בטח ובטח כשמדובר בבגדים לפגים. הרצון הוא להקל על ההורים ולא להכביד עליהם ולכן, הבגדים מיוצרים במיוחד עבור babypag, המייבאת אותם עצמאית, והם נמכרים בשיווק ישיר לצרכן ללא מתווכים, מה שחוסך את העלויות להורים תוך מתן מענה לכל מידה במשקלי הביניים.